Tisza News


"Залишити все як було": конференція вчителів наполягає на збереженні освіти угорською мовою у Закарпатті на всіх рівнях


В суботу 16 грудня в Берегові відбулася конференція Закарпатського товариства угорських вчителів (KMPSZ), на якій різко засуджено можливі зміни в освітній галузі за новим законом України "Про освіту".

– Ми наполягаємо на збереженні угорських навчальних закладів на Закарпатті на всіх рівнях освіти, – зазначила Ілдика Орос, голова товариства. Вона підкреслила, що основною метою є збереження угорської мови в Закарпатті.

І.Орос зауважила, що новий мовний закон значно звузив права меншин, зокрема у статті 7, де йдеться про мову освіти в Україні. Доповідач подякувала за підтримку угорським вчителям Закарпаття, представникам історичних церков і правозахисних організацій.

Було також зазначено, що останні три роки в центральних українських ЗМІ піднімаються теми, що провокують негативні настрої проти закарпатської угорської громади. Орос вважає, що паплюження угорських національних символів та пам'ятників, марші націоналістів, що регулярно відбуваються в Ужгороді та Берегові є не випадковими, але спеціально організованими провокаціями.

Голова Закарпатського товариства угорських педагогів, яке нараховує понад 2700 членів, подякувала урядові Угорщини за тверду позицію щодо закарпатських угорців та підтримку угорських навчальних закладів.

– Законність нашої вимоги виправдана тим фактом, що думка Венеціанської комісії щодо українського закону про освіту є досить була надзвичайно жорсткою, – зазначила Ілдика Орос.

За словами народного депутата України Василя Брензовича, розробка нового закону про освіту була задумана законодавцями не для розвитку української мови, а для того, аби викорінити освіту на мовах національних меншин.

– І через ці амбіції найбільше постраждали саме закарпатські угорці, – додав він. А також подякував урядові Угорщини за те, що питання про Закон "Про освіту" було піднято на європейський рівень.

Брензович вважає, що угорці та їхні організації на Закарпатті не допустять втрати своїх позицій.

На конференції також був присутній Янош Арпад Потапі, державний секретар з питань національної політики Угорщини, який, зокрема, зазначив, що Угорщина вважає важливим підтримувати та розвивати систему освіти для закарпатських угорців.

Mukachevo.net


2017.12.18. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »