Tisza News


Грошовою та грантовою підтримкою від КМКС на Закарпатті скористалося 341 тисяча закарпатців


03-01-2018. За 8 років діяльності благодійного фонду КМКС було надано різнобічну допомогу для 341 тисячі закарпатців - саме таку кількість заявок отримала організація за час своєї діяльності з 2010 року.

Зокрема лише у 2018 році фонд прийняв понад 40 тисяч заяв від мешканців Закарпаття. Серед них 21,8 тис - освітньо-навчальних, 8,3 тис - на дитячу допомогу, 5,4 тис - на допомогу освітянам, 2,5 тис - медикам тощо.

За словами керівника організації Гейзи Гулачі в інтерв'ю виданню "Карпатойо" лідерами залишаються саме освітні програми, утім кількість тих, хто звертається за візовою підтримкою, скоротилася майже на чверть.

Благодійний фонд КМКС займається розподілом коштів, які надходять від угорського фонду Габора Бетлена. Їх отримувачі - передовсім закарпатські угорці. Відсоток відхилених заявок становить менше 1%.

У 2017 році на програми фонду Угорщиною було виділено понад 1,8 млрд форинтів. За словами Гейзи Гулачі організація працює у правовому полі законодавства України, зокрема лише за звітний рік було сплачено близько 20 млн гривень податків до державної казни. Тож наразі жодних претензій з боку української влади не виникало, як це сталося, скажімо, з нападками на фонд економічного розвитку Закараття імені Егана.

Нагадаємо, що у фонді Егана заявляють, що СБУзавела на них справу за сепаратизм.

Планується, що у 2019 році суми допомоги зростуть приблизно вдвічі. Її отримають переважно вчителі, лікарі, медсестри, культурні організатори, бібліотекарі, вчителі художніх шкіл, а також члени громадських організацій.

Також новацією буде підтримка у охопленні населених пунктів, де проживають угорці Закарпаття, постійним цифровим зв'язком та швидкісним Інтернетом за допомоги оптоволокна. Це має сприяти і розповсюдженню передач телеканалу TV21 Ungvar, який також діє за підтримки благодійного фонду КМКС.

Mukachevo.net

2019.01.03. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »