Tisza News


До 200 га в одні руки і 200 га на фермерство – Гройсман про продаж землі


18-02-2019. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що цього року закон про обіг сільськогосподарських земель не ухвалять, але виступає за обмежений продаж землі.

Про це він сказав в інтерв’ю Ліга.net.

На запитання, коли запрацює ринок землі Гройсман відповів: "Політики не готові брати на себе відповідальність і провести якісно цю реформу. До того ж, це зручна тема для спекуляцій на страху людей".

На думку прем’єра, "процес має йти еволюційно і бути проговореним з громадянами".

"Я виступаю за розумне впровадження ринку землі з чіткими умовами. Обмежений обсяг володіння – до 200 га в одні руки плюс 200 га на фермерське господарство. Право власності лише для громадян України. Купувати землю мають фермери, а не холдинги", – сказав Гройсман.

"Створення малих та середніх фермерських господарств – це пріоритет. Ми опрацювали додатково з міжнародними партнерами здешевлення кредитів, щоб фермери могли залучити кошти для купівлі землі. Тоді цей ринок буде справедливим та живим. Не можна допустити, щоб великі земельні наділи отримали декілька гравців", – додав він.

Коментуючи те, що великим компаніям агросектору може бути достатньо довгострокової оренди землі, Гройсман зазначив, що є різні позиції, бо широке коло "стейхолдерів": "Це асоціації, фермерські рухи, самі фермери і власники землі".

Він також уточнив, що Міжнародний валютний фонд не зобов'язує Україну запровадити ринок у найближчому майбутньому і "ставиться з розумінням" до цього.

На запитання, чи буде цього року ухвалено закон про обіг сільгоспземель, Гройсман відповів заперечно: "Я думаю, ні, для цього не буде голосів".

Фото: Андрiй Гудзенко/LIGA.net


2019.02.18. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »