Tisza News


У Берегові презентували перший художній фільм про закарпатців-заробітчан


19-02-2019. 17 лютого у Береговcькому угорському драматичному театрі відбулася прем'єра художнього фільму "Este hivlak" ("Дзвонитиму ввечері").

Автори кінострічки - місцеве подружжя Бунда (Ріта - режисер, Саболч - оператор). За задумом - це сімейна мелодрама про звичайні закарпатські сім'ї, з їхніми повсякденними радостями і турботами. Фінансували зйомки за сприяння уряду Угорщини.

— У 2017 році ми зняли наш перший фільм - про видатного хірурга та винороба Бертолона Ліннера. Тепер вирішили взятися за іншу тему. Стрічка присвячена закарпатцям, які змушені залишати рідну домівку і їхати за кордон, аби заробити гроші для родини. Для участі у зйомках запросили наших акторів, з угорського театру. Сподіваємося, що фільм сподобається глядачам будь-якого віку, - розповів Саболч Бунда.

На прем'єру завітала євродепутатка із Берегова Андрея Бочкор, яка виступила перед показом і побажала подальшого успіху авторам та акторам. Зазначила також, що проблема заробітчанства в Україні, і особливо на Закарпатті, є надзвичайно актуальною. А вирішити її можна лише за умови суттєвого покращення якості життя.

Стрічку планують продублювати субтитрами (в тому числі українською) і надіслати на кілька європейських кінофестивалів. Також незабаром планується її показ у різних населених пунктах Закарпаття.

У подальших планах творчого тандему Бунда - документальний фільм-розповідь про Закарпаття і закарпатців у розрізі історії, туризму та повсякденного життя-буття.

Mukachevo.net

2019.02.19. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »