Tisza News


Рева прокоментував скандальну ініціативу Мінсоцполітики про працевлаштування ФОПів


19-02-2019. Міністр соціальної політики Андрій Рева заявляє, що законопроект про введення ознак трудових відносин не торкнеться айтішників та журналістів-фрілансерів. Про це він повідомив в ефірі телеканалу ICTV, передають Українські Новини.

"Коли ми чуємо критику, вона звучить саме від тих, кого він не стосується. Хто критикує законопроект? Айтішники. Хочу заспокоїти: не про них йдеться. Хто ще критикує? Журналісти-фрілансери. Ще раз кажу: не про них йдеться", - сказав він.

За його словами, законопроект розрахований на великі підприємства, які за рахунок оформлення співробітників як фізичних осіб-підприємців мінімізують податкові виплати.

"Зайдіть у будь-гіпермаркет там сидять люди на касі. Хто вони такі? Вони наймані працівники. Якщо ви подивіться, який у них фактичний юридичний статус, - вони приватні підприємці. Так, ця дівчина, яка сидить на касі, вона приватний підприємець", - додав міністр.

За його словами, така ситуація в тому числі позбавляє працівників соціального захисту. Міністр також зазначив, що багато працівників оформлені як ФОПи в спортзалах і закладах громадського харчування.

Рева вважає цей законопроект спрямованих на боротьбу з тіньовою економікою.

Як повідомляли Українські Новини, Міністерство соціальної політики ініціює визначення ознак трудових відносин, при наявності яких роботодавець і працівник будуть зобов'язані укладати договір.

Так, в документі пропонується визначити 7 ознак трудових відносин, причому наявність 3 з них дає підстави вважати такі відносини трудовими.


2019.02.19. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »