Tisza News


У Берегові провели грандіозний бал-маскарад


04-03-2019. У останній день зими в Берегові провели шикарний костюмований бал на "Форшонг" - угорську Масляну.

Благодійний карнавальний бал у залі-атріумі Закарпатського угорського інституту був влаштований для підтримки учнів мистецьких шкіл Закарпаття.

Присутніх вітали ректор Ілдіка Орос, а також депутат Європейського парламенту Андреа Бочкор і два головних мецената свята - Іштван Ійдярто, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні та Василь Брензович, президент Товариства угорської культури Закарпаття.

Було влаштовано насичену концертну програму - на початку виступив гурт Beregszasz Dixieland Band, а потім вчителі та студенти інституту виконали танець. Зі сцени лунали співи та музика від солістки Закарпатської обласної філармонії, народної артистки України Етелли Чуприк, тенора Угорської державної опери Йожефа Чоболі, оперного співака Норберта Антоні та багатьох інших виконавців, в тому числі "Кокаш банди" та акторів Берегівського угорського театру.

Відбувся також маскарад та розіграш благодійної лотереї - присутні отримали близько сотні призів. Була влаштована і спеціальна фотозона.

Також було анонсовано, що закарпатські митці, члени товариства образотворчого мистецтва ім. Імре Ревеса пропонуватимуть свої роботи для продажу. Всі зібрані кошти підуть на підтримку талановитої молоді.

Слід зазначити, що форшонг - це традиційні для угорців веселі святкування, які відбудуться перед початком Великого посту. Історія виникнення Форшонга сягає глибокої давнини і пов’язують з очікуванням весни. Найвідоміша розвага, яка дійшла до нашого часу – костюмована процесія у дерев’яних масках. В цей час проводять різноманітні бали з народними танцями. До цієї події готуються й дорослі й діти. Під час святкування на столі мають бути калачі, фанки, тістечка та різні м’ясні закуски.

Mukachevo.net, фото Ласло Фюлоп


2019.03.04. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »