Tisza News - Штайнмаєр: Дружба ЄС і Росії залежить від України


Штайнмаєр: Дружба ЄС і Росії залежить від України


28-06-2015. Повернення до дружніх стосунків між ЄС і РФ було б бажаним, однак це не можливо доки Москва "не допоможе Україні подолати конфлікт".

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр в інтерв’ю Welt am Sonntag.


"Це (повернення до дружніх відносин – ред.) було б бажаним. Але все залежить від того, чи Росія готова допомогти Україні подолати конфлікт", - сказав він.

"Це в інтересах Росії завершити цей конфлікт", - додав глава МЗС Німеччини, зазначивши, що від конфлікту в Україні страждає і переговорна позиція РФ по Ірану.

"Зрозуміло, що Німеччина не повинна прагнути ізолювати Росію. РФ є нашим головним сусідом і, добре це чи погано, вона бере участь у формуванні майбутнього ЄС" - додав Штайнмаєр.

При цьому він висловив сподівання, що ЄС вдасться досягти згоди з Росією у питання відновлення територіальної цілісності України.

"Однак ні Росія, ні ЄС не можуть диктувати третім країнам, як їм слід розвиватись. Модель досягнення лояльності з допомогою політичного чи військового тиску не працює 1989-90 років. Росія досі не поділяє цієї точки зору", - зазначив Штайнмаєр.

Європейська правда

http://www.eurointegration.com.ua

2015.06.23. Frissek a rovatban »

 Hasonlóak »

 Frissek »