Tisza News


Євросоюз надасть Україні ще 90 млн євро на реформи


27-10-2017. Перша програма спрямована на адаптацію законодавства України до права ЄС, друга – на розвитку підтримку верховенства права в Україні.

Україна отримає від ЄС 90 млн євро на реформи © Василь Артюшенко, DT.UA

Голова Групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер і перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів підписали дві угоди щодо співробітництва уряду України та ЄС.

Угода про фінансування Програми технічного співробітництва 2017 року передбачає надання ЄС допомоги уряду для підвищення спроможності органів державної влади щодо виконання Угоди про асоціацію. Згідно з умовами, прописаними в угоді, передбачено фінансування ряду процедур адаптації законодавства України до права ЄС, а також ефективної розробки та імплементації реформ.

Бюджет програми складає майже 38,1 млн євро (із яких внесок ЄС – 37 млн євро, внесок Британської ради – майже 63 тис. євро, компенсація внеску за участь у програмі COSME – 1 млн євро).

У рамках другого підписаного сторонами документу - Угоди про фінансування програми "Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)", Європейська комісія профінансує ряд заходів з реформування правової системи в Україні.

До них належить: підтримка судової реформи, зокрема, системи правосуддя, виконання судових рішень, поліпшення доступу до системи правосуддя, державних реєстрів, запровадження санкцій; підтримку реформи правоохоронної системи з акцентом на підтримку Національної поліції України. Бюджет програми складає 52,5 млн євро.

У лютому 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію угоди між урядом України та Європейським Союзом про участь у програмі ЄС "Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014-2020). Участь України у програмі COSME визначена в Дорожній карті щодо підтримки ЄС короткострокових пріоритетів України (Європейський порядок денний реформ для України), включена в План відновлення України на 2015-2017 роки.

За матеріалами: DT.UA

https://dt.ua/

2017.10.27. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »