Tisza News


Українці Угорщини відзначили Різдво Христове


09-01-2018. Не забувають про свої традиції та свою духовну спадщину і українці Угорщини. Звичайно ж одним з найголовніших свят є Різдво Христове, яке щороку святкують в Будапешті після святкового Різдвяного Богослужіння з колядками та вертепом з вірою в мир та добро.

Про це порталу української діаспори Стожари повідомила голова самоврядування українців Кьобані Вікторія Петровська.

Так, 7 січня в Будапешті українці Угорщини відзначили Різдво Христове. Українці з різних куточків країни зібралися разом на святкову Літургію в храмі святого Михаїла на вулиці Ваці, яку провів о. Дам’ян Габорій спільно з чоловічим хором "Новус".

У кінці Літургії о. Дам’ян зачитав різдвяне привітання предстоятеля Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука.

По закінченню служби Божої святкування Різдва Христового продовжилося сімейною Різдвяною зустріччю в гостинній залі Столичного українського самоврядування, де гостей привітали організатори свята: Ліля Грекса голова Столичного самоврядування українців, Вікторія Петровська голова самоврядування українців Кьобані та Ніколетта Олос-Хортяні голова самоврядування українців Ференцвароша.

Перші колядники – учні недільної школи та батьки, які з зіркою і дзвониками, янголами та пастушками привітали гостей колядками та віншуваннями. Різдвяний вертеп підготувала Марія Втерковська.

Концертну програму продовжив виступ гостей з України – невеликої групи Заслуженого академічного закарпатського народного хору, під керівництвом пані Наталії Петій-Потапчук, у виконанні яких прозвучали українські колядки, а також запальні закарпатські танці. А далі лунала родинна коляда гостей.

І свято не свято без смачних страв! A на святковому столі була і кутя, що вважається найголовнішою стравою Святвечора, і вареники, і голубці. До святкового столу долучилася і кожна господиня зісмачними смаколиками.

Святкування Різдва Христового відбулися при сприянні Товариства української культури в Угорщині.

https://svitua.org

2018.01.09. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »