Tisza News


Родинний гурт “Кокош Банда” з Пийтерфолви вчить дітей танцювати і співати


13-06-2018. Програма міністерства людських ресурсів Угощини, що носить ім’я знаного танцюриста Шандора Чорі, діє в регіоні скоро два роки.

Координує її Закарпатський угорський інститут, а реалізовує – популярний гурт з Пийтерфолви “Кокош Банда”.

Суть її полягає в тому, що члени колективу відвідують дошкільні навчальні заклади (ДНЗ) і навчають їх вихованців народним танцям і пісням.

“У Пийтерфолві ми це робимо вже десять років, без всіляких програм,- каже Голосу Карпат керівник гурту і глава сімейства Кароль Кокош-старший.- Хтось на початку говорив, навіщо це вам потрібно, не вистачає концертних виступів? Ми ж прагнемо підготувати народним ансамблям Закарпаття гідну зміну, прищепити любов до пісні й танцю дітям ще змалку. Іншого шляху немає.”

12 червня музиканти побували у трьох ДНЗ Берегова - № 4, № 6 і № 10. Тут влаштували своєрідні майстер-класи з діточками, показали їм як правильно вести, скажімо, хоровод, елементарні початкові танцювальні рухи, разом виконали кілька відомих дитячих пісень тощо.

Спільно з малюками співала старша донька Кароля Кокоша Ержіка, сама вже мама, котра разом з чоловіком виховують маленьку доньку. Тому й знаходила спільну мову з вихованцями дитсадків. Танцювальні “па” демонстрували дітям син Кароля Кокоша теж Кароль з сестрою Крістіною.

Все це відбувалось під супровід гурту. На завершення музиканти розповіли дітям про інструменти, на яких грають, дали малечі можливість “випробувати” їх.

Терпляче “розміщали” маленькі пальчики на струнах скрипки Чаба Сіладі, на альті – його молодший брат Гергель, на контрабасі – Йожеф Шіпош. Показував “таємниці” акардеону Кароль Кокош-старший. До них вишикувалась ціла черга хлопчиків та дівчаток, бажаючих поринути в таїнства музики.

“Саме з таких малюків виростають справжні виконавці,- каже Голосу Карпат керівник гурту.- Сьогоднішні наші вправи принесуть плоди, як посаджені дерева, лише через кілька років. Але переконаний, що починати привчати юнь до наших мелодій, композицій слід саме в такому віці.”

Директор ДНЗ № 4 Людмила Шпак, котра, незважаючи на свої молоді роки, керує закладом уже 22 роки, щиро дякувала учасникам гурту за проведені майстер-класи.

“Переконана, що малечі заняття сподобалось,- каже Голосу Карпат директор.- Про це свідчить і їх активна участь у вправах, зацікавленість до інструментів, гарячі оплески й усмішки на обличчях.”

До речі, заклад був повністю оновлений в рамках дитсадкової програми угорського уряду. Поміняли на пластикові вікна та двері, відремонтували дах, освіжили внутрішні приміщення, ввели в дію нову опалювальну та водомережу, каналізацію, обладнали сучасним устаткуванням кухню, закупили меблі та іграшки, на подвір’ї спорудили літній павільйон.

“Ми глибоко вдячні угорському уряду, його уповноваженому Іштвану Грежі за надану допомогу,” - акцентувала насамкінець Людмила Шпак.

Сьогодні, 13 червня, “Кокош Банда” проведе майстер-клас у двох дитсадках Ужгорода.


2018.06.13. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »