Tisza News


У Дебрецені відкрилася виставка закарпатського скульптора Петера Мадла


29-06-2018. Експозицію в середу у внутрішній галереї Дебреценського культурного центру відкрив народний митець, лауреат премії Кошута Андраш Галанфі.

Присутніх щиро вітали голова комітету з питань культури обласних Загальних зборів (ради) доктор Янош Масу та Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайло.

Виставка доробків Петера Мадла – це продовження програми показу в Угорщині робіт талановитих закарпатських угорських майстрів прикладного, декоративного і фотомистецтва, художників, керамістів тощо.

Скульптор з Мукачева вперше демонструє свою персональну виставку в Дебрецені. Він виніс на суд шанувальників роботи в жанрі малої пластики, скульптури, художні полотна. Це – лише невеличкий зріз його багатогранного творчого доробку.

Петр Мадл народився 1960 року в місті над Латорицею в сім’ї педагогів. Здобув спеціальність кераміста в художньому училищі імені Бейли Ердеї. У 1980-му почав викладати в гімназії, паралельно працював на одному з художніх підприємств області. Тоді в основному займався малюванням та керамікою. Під час проходження військової служби захопився скульптурами. У 2013 році заснував громадську організацію “Pro Art-Munkács”, яка займається проведенням різних виставок та пленерів.

Останні 20 років митець віддавав перевагу просторовим скульптурам. Його доробки можна зустріти на вулицях багатьох міст Угорщини, України, Австрії, Чехії, Швеції, Франції, Японії, Німеччини, Бразилії, Словаччини та США. Свої твори виготовляє переважно з дерева, каменю, бронзи. Головна робота Петера Мадла – це монументальна композиція на Верецькому перевалі, що давно стала символом віднайдення угорцями своєї батьківщини.

Виставка закарпатського митця в Дебрецені працюватиме до 24 серпня, по буднях з 11.00 до 19.00 години.


2018.06.29. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »