Tisza News


Міжнародна робоча група погодила поетапне введення миротворчої місії ООН на Донбас


08-11-2018. редставник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі (Україна - Організація з безпеки та співробітництва в Європі - Росія) Євген Марчук заявляє про те, що також представляє Україну в міжнародній робочій групі за погодженням параметрів введення на Донбас миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй і компроміс знайдений приблизно на 30%, після того, як сторони зійшлися на потребі поетапного введення.

Про це він повідомив журналістам, передають Українські Новини.

"Я представляю Україну ще в двох групах щодо Донбасу. Одна з них стосується мандата миротворчої місії ООН, який був би компромісним. Там не беруть участь ОРДЛО. Крім України і Росії туди входять США, Велика Британія, Німеччина, фахівці ООН з миротворчих місій, Нідерланди. Остання зустріч відбулася в Братиславі. Ми там прийшли приблизно до 30% консенсусу, але це робочий рівень. Можливість просування з'явилася, коли сторони погодилися миротворчий процес розбити на 4-5 етапів", - повідомив він.

З його слів, у сторін є згода щодо тимчасових адміністрацій на Донбасі.

"Другий блок документів - це перехідні компоненти: перехідна юстиція, перехідні адміністрації, амністія, вибори. Там непросто, але за деякими точками щодо формування перехідних адміністрацій є згода. Наприклад, якщо взяти поетапне введення миротворців, то перший етап - це лінія фронту і нормалізація життя в прифронтовій зоні. У перехідних адміністраціях старшим може бути миротворець або за згодою, але обов'язково повинні бути представники і з окупованої частини і з не окупованої", - сказав він.

Марчук додав, що найскладніша під час переговорів проблема - це недовіра сторін, яку потрібно долати виключенням мови ненависті серед політиків і ЗМІ.

Як повідомляли Українськi Новини, українська сторона ТКГ виключала направлення миротворчої місії ООН на Донбас до виборів Президента і Верховної Ради.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що розгортання миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй може зайняти не менше 6-10 місяців.

Чисельність миротворців ООН на Донбасі може скласти до 40 тис. осіб.

Фото: yabiladi.com


2018.11.08. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »