Tisza News


На інфляцію може вплинути підвищення соцвиплат і монетизації субсидій, - НБУ


14-03-2019. Національний банк зберіг прогноз інфляції 6,3% в 2019 і допускає вплив на неї підвищення соціальних виплат і монетизації субсидій.

Про це йдеться в повідомленні НБУ, передають Українські Новини.

Згідно з січневим прогнозом інфляція знизиться до 6,3% в 2019 році і повернеться до цільового діапазону 5% +/-1 п. п. на початку наступного року.

"Цей прогноз актуальний навіть з урахуванням появи нової інформації з часу попереднього засідання правління з монетарної політики. З одного боку, на найближчі місяці заплановано підвищення соціальних виплат і монетизація субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Хоча ефекти цих окремих факторів незначні, сукупно їх вплив може бути відчутним, якщо позначиться на інфляційних очікуваннях в умовах посилення невизначеності в рік подвійних виборів", - йдеться в ньому.

З іншого боку, більш істотне зміцнення обмінного курсу гривні, яке закладено в поточний прогноз, навпаки, сприяє уповільненню інфляції.

Разом з тим ризики для зниження інфляції, про яких Національний банк відзначав у січневому макроекономічному прогнозі, також зберігаються.

Як повідомляли Українські Новини, у лютому інфляція становила 0,5%.

В 2018 інфляція перевищила мету НБУ.

https://ukranews.com/

2019.03.14. Останні у рубриці »

 Схожі »

 Останні »